Nečekané oznámení: Čínské SUV Chery Omoda C5 se bude prodávat i ve Velké Británii

22. 8. 2023 Jan Nováček
Chery Omoda C5

Čínské automobilky se snaží proniknout na evropský trh. To není nová ani příliš překvapivá informace. Přesto jsou však zprávy, které překvapí i lidi z oboru.

Neočekávané oznámení

Jednou z takových neočekávaných informací v automobilovém světě byla informace o tom, že čínská automobilka Chery plánuje své velké SUV Chery Omoda C5 nabídnou zákazníkům i na britském trhu.

Pro řidiče v Británii, stejně jako jinde v Evropě, je značka Chery zatím velkou neznámou. Všichni automobiloví nadšenci by se s ní však měli velmi rychle seznámit. V Číně totiž patří vozy této značky k těm nejlépe hodnoceným, v minulém roce jich do dalších zemí zamířilo téměř půl milionu.

Cílovými trhy nebyly zatím žádné evropské země, nýbrž Asie, Jižní Amerika a také Rusko.

Za zmínku stojí i fakt, že automobilka provozuje jedno ze svých vývojových center v německém Frankfurtu. Již to samo o sobě ale značí, že tuto značku není možné podceňovat.

Chery Omoda C5

A co víc, přímo v Číně automobilka Chery provozuje společný závod s britským holdingem Jaguar Land Rover. Od začátku příštího roku se budou vozy Chery nabízet i ve Velké Británii. Podle vyjádření zástupců automobilky, je na tento náročný trh cílem pro rok 2024 prodej 15 000 vozů. 

SUV Chery Omoda C5

Model Omoda C5 je SUV spadající do střední třídy vozů tohoto typu. Jedním z jeho přímých konkurentů tak bude například Nissan Qashqi. Auto je postaveno na platformě T1X vyvinuté přímo automobilkou Chery.

V prvních měsících se bude auto nabízet se zážehovým motorem typu TGDI s objemem 1,6 litru. Tento motor poskytne řidiči výkon plných 194 koní. Auto bude vybaveno automatickou převodovkou se sedmi stupni. 

Postupem času však přijdou na trh také verze vozu s hybridním i čistě elektrickým pohonem. V tomto ohledu se automobilka Chery liší od většiny jiných čínských výrobců snažících se prorazit v Evropě rovnou s elektrickými vozy.

Vnitřní výbava vozu

Na podobě interiéru si dal výrobce záležet. Na první pohled zaujmout elegantní sedadla s ekologickou kůží a vybavená jak vyhříváním, tak chlazením. Informační servis poskytuje řidiči dvojice displejů s uhlopříčkou 10,25 palců. Ze zajímavých funkcí můžeme jmenovat například celou sadu asistenčních systémů známou jako ADAS, inteligentní LED osvětlení, nebo možnost bezdrátového nabíjení mobilního telefonu

Chery Omoda C5

Modelová řada Omoda se v budoucnu rozroste i o další vozy, jak menší, tak větší. Pro ně však již bude primárním pohonem elektrická baterie. Co se nezmění, bude styl vozů. Právě na něm chce automobilka postavit celou komunitu majitelů a fanoušků vozu Omoda a udělat z jejich vlastnictví stylovou věc. 

Mohlo by Vás zajímat

Zruč nad Sázavou
27. 11. 2023 Petr Dostál

Do Zruče nad Sázavou nejenom za Láskami jedné plavovlásky

Bramborák
30. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak připravit vynikající bramboráky, které nejsou nasáklé tukem? Zkuste jejich vylepšenou verzi

Požár elektromobilu
28. 11. 2023 Petr Dostál

Požáry elektromobilů jsou pro hasiče stále ještě výzvou

Další příspěvky z kategorie Novinky

Jak se trh okolo elektromobilů neustále rozvíjí, začíná mít…
17. 7. 2023 Jan Nováček

Vývoj elektromobilů může mít dopady na globální produkci mědi

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas představil…
21. 8. 2023 Jan Nováček

Video: Peugeot vtěsnal svoji vizi budoucnosti do konceptu Inception

Kia EV5
1. 11. 2023 Petr Dostál

Kia EV5: další čistě elektrické SUV korejské automobilky

Značka Volkswagen je v kategorii obytných vozů zavedenou…
30. 8. 2023 Petr Dostál

Nový Volkswagen California budí rozpaky i očekávání

Na český trh míří faceliftovaný SsangYong Tivoli a jeho větší…
4. 10. 2023 Petr Dostál

SsangYong Tivoli: SUV s cenovkou pod půl milionu

Nová generace plně elektrických modelů Neue Klasse od BMW…
9. 5. 2023 Jan Nováček

Je nový head-up panoramatický displej BMW lepší než obrazovka na palubní desce?

zavřít reklamu
×
Reklama