Nová Tesla pod 600 000 kč? Podle Elona Muska již v příštím roce

autor Jan Nováček publikováno 25.01.2024 13:03
Tesla

Tesla plánuje zahájit v roce 2025 výrobu levného a dostupného elektromobilu pro širokou veřejnost. Prvotní výroba se má zahájit v Texasu, dostane se výroba i do Evropy?

Tesla již dříve, v roce 2020, plánovala zahájit výrobu levných a dostupných elektromobilů. Musk tento plán zanedlouho odložil, aby ho nyní znovu oživil. Tesla oznámila, že plánuje v polovině roku 2025 zahájit výrobu dostupného elektrického vozidla s kódovým označením „Redwood“. 

Tesla a elektromobil nové generace

Generální ředitel Tesly, Elon Musk, již dříve mluvil o cenově dostupných elektromobilech a autonomních vozidlech, které by měly být vyráběny na levnější platformě nové generace.

Nový elektromobil Tesla by měl být konkurencí pro levné spalovací vozy a hlavně širokou nabídku levných čínských elektromobilů značky BYD. Čínská automobilka BYD koncem minulého roku převýšila počty prodejů elektromobilů značky Tesla.

Elektromobil nové generace již v roce 2025

Musk se nechal slyšet, že Tesla očekává zahájení výroby svého dostupného elektromobilu v továrně v Texasu ve druhé polovině příštího roku. V květnu loňského roku uvedl Elon Musk, že Tesla pracuje na nových vozidlech s potenciálem prodat 5 milionů vozů ročně.

Tesla Gigafactory

Podle životopisu Elona Muska, napsaném Waltrem Isaacsonem, který obsahuje rozhovory s generálním ředitelem a manažery Tesly, je v plánu výroba levného autonomního taxi postaveného na stejné platformě jako levný elektromobil pro veřejnost.

Musk a přehnaná očekávání

Elon Musk je vizionář, který má mnohdy přehnaně optimistické plány co se termínů týká. Například výroba Cybertrucku začala později, než se plánovala a prvotní cena byla téměř o 50 % vyšší, než Musk uvedl v roce 2019.

Výroba nového modelu v Evropě

Zahájení výroby má proběhnout v továrně Tesly v Texasu. Další továrna, ve které by se měly nové elektromobily vyrábět je v Německu, v továrně Tesly v blízkosti Berlína. Nové zprávy říkají, že má Tesla v plánu vybudovat novou továrnu také v Indii.

Mohlo by Vás zajímat

Pučálka
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

2 staročeská postní jídla, která jsou rychlá a chutná. Připomeňte si obědy našich předků

Kartágo
publikováno 20. 2. 2024 autor Petr Dostál

Cestujete do Tuniska? Nevynechejte návštěvu Kartága

Mug cakes
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

3x hrnková buchta z mikrovlnné trouby: Rychlá snídaně i dezert ke kafíčku

zavřít reklamu
×
Reklama