Elektrické vozy Rivian jsou ideální na výlety do přírody. Nabídnou vestavěnou kuchyň či střešní stan

fotografie autora David Vanda publikováno 28.03.2024 07:00
Rivian R1S

Světovou premiéru si nedávno odbyla prezentace nových modelů automobilky Rivian. Ta však zaujala nejen samotnými vozy, ale především bohatou nabídkou příslušenství, včetně stanu, vyhřívané matrace či filmového projektoru.

Výrobce automobilů Rivian letos v březnu představil nově chystanou druhou generaci svého off-roadového SUV s označením R2. Zároveň své potenciální zákazníky namlsal rovnou i na crossovery třídy R3, o kterých toho zatím příliš mnoho nevíme. Ani vozy Rivian R2 se však rozhodně nemají za co stydět.

Technické parametry vozu Rivian R2

Připravované SUV je o něco menší než stávající generace R1S, nabízí však nové uspořádání pohonných jednotek umožňujících náhon na všechny čtyři kola nápravy. Elektromobil by měl být v daných konfiguracích schopen dosáhnout dojezdu minimálně 300 kilometrů. Rivian R2 se pak nebude muset stydět ani za své zrychlení, jelikož přinejmenším jedna jeho verze bude moci překonat rychlost 60 km/h za méně než 3 sekundy.

Hlavní silnou stránkou SUV je možnost rozšíření

Vozy Rivian se dočkají také celé řady příslušenství a modifikací, díky kterým je jejich pořízení možná mnohem lákavější než díky samotným základním specifikacím výkonu. Automobily si tak budete moci dovybavit například kuchyňskou linkou, kterou lze namontovat na zadní dveře SUV, a vytvořit tak místo pro přípravu jídla či pracovní plochu. Kuchyně nabídne také spoustu úložného prostoru pro samotné náčiní, případně další kempingové vybavení. Kromě kuchyňky můžete Rivian R2 doplnit i úložným boxem, a vytvořit tak z vozu malý náklaďák. Nechybí pak ani možnost instalace nosiče na kola.

Rivian R1S

Je libo střešní stan? Není problém!

Jedním z nejzajímavějších doplňků pro Rivian R2 je bezpochyby střešní stan Treehouse. Ten promění SUV v pohodlný obytný vůz, kde si budete připadat téměř jako na hotelu. Ve složeném stavu vypadá Treehouse jako mnoho podobných stanů. Po rozložení však nabízí řadu výdobytků. Jeho první výhodou je připojení k elektřině, tudíž má k dispozici systém ventilace, vytápění a osvětlení. Nastavení jednotlivých režimů můžete spravovat prostřednictvím dotykové obrazovky, kde je v nabídce hned několik přednastavených módů.

Stan Treehouse má také vyhřívanou matraci, kterou lze ovládat stejně jako další funkce ve voze. Obydlí je tak plně integrováno v systému vozu. Součástí stanu je pak také vlastní filmový projektor, který je napájen ze sítě automobilu a promítá obraz na rolovatelné plátno umístěné na bočním okně.

Dostupnost a cena Rivan RS

Rivian R2 se nezačne vyrábět dříve než v roce 2026, přesto se již dnes ví, na kolik by jeho pořízení mělo uživatele vyjít. Základní verze by měla být k dostání za zhruba 45 000 dolarů, tedy něco málo přes 1 milion korun. Pokud si budete chtít vůz rozšířit o stan Treehouse, připravte si dalších 2 800 dolarů (bezmála 65 000 korun) na jeho pořízení. Tato cena se může zdát za provizorní obydlí jako poněkud přemrštěná, vezmeme-li ale v potaz jeho vybavení, můžeme být nakonec rádi, že není několikanásobně vyšší. 

Rivian R2 by se tak mohl stát ideálním vozem pro lidi žijící aktivním životem, kteří se nebrání přespání v přírodě, ale zároveň nechtějí přijít o určitou úroveň komfortu, kterou jim nabízí moderní výdobytky v rámci bydlení.

Mohlo by Vás zajímat

ARRES
publikováno 23. 4. 2024 autor David Vanda

Chytrý systém ARRES dokáže najít a opravit výtluky a praskliny ve vozovce

BMW i7
publikováno 24. 4. 2024 autor David Vanda

Milovníci vozů BMW si mohou vyzkoušet jízdu pod palbou či kličkování mezi explozemi

Sloní noha
publikováno 24. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Pěstování sloní nohy: Některé pěstitelské chyby mohou zničit i tuto běžně nezničitelnou rostlinu

zavřít reklamu
×
Reklama