Kia EV9: Seznamte se s nejlepším vozem světa pro ženy

fotografie autora David Vanda publikováno 29.03.2024 07:00
Kia EV9

Elektromobil Kia EV9 byl odbornou porotou zvolen vítězem v letošním ročníku soutěže Women's Worldwide Car of the Year (WWCOTY), a stal se tak nejlepším vozem pro ženy na světě. Čím novináře oslnil?

Soutěž WWCOTY se (nikoliv náhodou) konala 8. března, tedy na Mezinárodní den žen, který je pro něžnější pohlaví významným datem. Nejen, že tak mohl celý svět oslavovat neustále se upevňující postavení žen ve společnosti, ale zároveň i důležité propojení mezi osobní samostatností a motorismem.

Hlasování o nejlepší vůz pro ženy se účastnilo 75 novinářek věnujících se tématice automobilů, a to z celkem 52 zemí. Před odevzdáním hlasů komise pečlivě otestovala a zhodnotila nejrůznější aspekty 63 uchazečů, z nichž následně vybrala vítěze v jednotlivých kategoriích. Výsledky dopadly takto:

• v kategorii rodinných vozů zvítězilo Volvo EX30

• v kategorii velkých vozů zvítězilo BMW řady 5

• v kategorii SUV uspěla Kia EV9

• v kategorii 4x4 a pick-upů se vítězem stal Volkswagen Amarok

• v kategorii exkluzivních vozů zvítězil Aston Martin DB12

V následném kole hlasování se tito finalisté stali základem pro určení prestižního titulu Women's Worldwide Car of the Year, kterým se stala již zmiňovaná Kia EV9. Podle výkonné prezidentky soutěže WWCOTY byl letošní výběr obzvlášť náročný, a to především díky vysoké úrovni všech kandidátů na vítěze. Ve prospěch Kia EV9 pak hrála právě všestrannost a skutečnost, že vůz dokáže uspokojit potřeby zákazníků skutečně po celém světě.

Kia

Proč právě Kia EV9?

Po pečlivé analýze a důkladném zkoumání verdikt drtivě favorizuje Kia EV9 jako jasnou volbu v rámci elektrických SUV i jako celkového vítěze. Vůz se může pochlubit působivou kapacitou sedmi míst s dostatkem prostoru díky délce 5 metrů. I přes svou velikost však nepocítíte během jízdy přílišná omezení, a to především díky propracovanému aerodynamickému designu. Kia EV9 je také vybavena nejmodernějšími technologiemi, včetně obousměrného či ultrarychlého nabíjení.

Jednotliví porotci ve svých vyjádření nešetřili chválou. „Kia EV9 skutečně mění pravidla hry pro elektromobily. Bude to vůz, ke kterému se budeme po čase ohlížet zpět a říkat si, že tehdy byly elektrická auta skutečně cenově dostupná, uživatelský přívětivá a lákavá pro všechny spotřebitele,“ tvrdila zástupkyně z USA Tanya Gazdik. Sara Soria ze Španělska pak vyzdvihla právě technologické aspekty vozu.

WWCOTY je unikátní akcí, která uděluje ocenění za nejlepší auto, a přitom je její komise složena výhradně z žen, navíc s odborností v automobilovém průmyslu. Hlavním cílem je pochopitelně najít vůz, který najde největší oblibu u žen po celém světě, zároveň se ale snaží bořit hranice mezi gendery a poukazovat na potřebu odstraňovat všudypřítomné rozdíly, které mohu bránit pokroku nejen v rámci naší společnosti, ale i v rozvoji motorismu.

Mohlo by Vás zajímat

Podlaha
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Chcete mít zářivé podlahy a beze šmouh? Vyzkoušejte tento účinný prostředek

Praha
publikováno 22. 4. 2024 autor David Vanda

Hlavní město jako na dlani. Kde najdete ty nejkrásnější výhledy na Prahu?

Zelené fazolky
publikováno 21. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Pár tipů na úspěšné pěstování zelených fazolek. Jaký druh vybrat a jak o ně pečovat

zavřít reklamu
×
Reklama