Starbucks spouští provoz nabíjecích stanic pro elektromobily. Spravovat je má Volvo

autor Petr Dostál publikováno 19.12.2023 07:00
Starbucks

Do konkurenčního boje v automobilovém průmyslu se přidává i společnost Starbucks, proslavená především svým řetězcem kaváren. První padesátka nabíjecích stanic je již v provozu, další by se měly objevit v blízké budoucnosti.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při zavádění nabíjecí infrastruktury pro elektromobily je volba vhodné lokality. Kromě toho, že rychlodobíjecí stanice by měly být umístěny na frekventovaných trasách pro dojíždění do práce a na cesty, je výhodné je stavět na místech s dobrou občanskou vybaveností i příjemným zázemím, kde řidiči mohou čekat na dobití svého vozu. Podobným způsobem začala nedávno přemýšlet i automobilka Volvo, která spojila síly s kavárenským gigantem Starbucks, a ve spolupráci se sítí nabíječek ChargePoint tak v USA otevřela prvních padesát rychlonabíjecích stanic umístěných právě u poboček Starbucksu.

Nabíjecí stanice jsou zatím jen u jedné silnice v USA

Starbucks

Nabito během vypití jedné kávy

Správu nabíjecích stanic si bere na starost Volvo

Automobilka se také nechala slyšet, že přebírá odpovědnost za provoz a údržbu nabíječek. Správa stanic se ukazuje jako častý kámen úrazu celé infrastruktury, jelikož nabíječky bývají mnohdy mimo provoz a trvá i několik dní či týdnů, než dojde k jejich opravě. Volvo tak slibuje rychlou reakci a minimální prodlevy, které zajistí zejména komplexní systém monitorování propojený se zákaznickou podporou.Spojení rychlonabíječek s pobočkami Starbucksu zatím zůstává omezeno na patnáct kaváren na výše zmíněné trase, nic ale nenasvědčuje tomu, že by se síť neměla dále rozvíjet. Postupně se tak počítá s rozšířením i do dalších států USA a potažmo i do zbytku světa. Spojení kávy a drobné svačinky s nabitím elektromobilu se tak možná zdá jako logická věc, spolupráce Starbucksu a Volva je však v mnoha ohledech průkopnickou. Nezbývá než doufat, že se ostatní řetězce občerstvení inspirují, a podobný způsob integrace tak uvidíme i u konkurence.

Mohlo by Vás zajímat

couchsurfing
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Couchsurfing: Využijte bezplatně postel hostitele a na oplátku ji poskytněte

Žemlovka
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Večeře za pár korun: Inspirace na celý pracovní týden, která se hodí

Geely Yuanjing X6
publikováno 15. 2. 2024 autor Petr Dostál

Otřesou čínské automobilky evropským trhem?

zavřít reklamu
×
Reklama