5 nejlevnějších elektromobilů, které si právě teď můžete koupit

autor Jan Nováček publikováno 27.01.2024 08:15
Nissan Leaf

Nákup nového vozu nebývá levnou záležitostí, zvlášť, pokud se má jednat o elektromobil. V aktuálním přehledu si ukážeme, že i elektromobil může být dostupný. Připravili jsme pro vás výběr 5 nejlevnějších elektromobilů, které si můžete ihned koupit.

V našem výběru jsme se zaměřili na elektromobily od renomovaných výrobců, kteří mají v České Republice dlouholetou tradici. Z výběru jsme automaticky vyřadily vozy čínských značek, které na našem trhu nemají zastoupení, stejně i tak elektromobily, které jsou na objednávku s dlouhým termínem dodání. 

Dacia Spring 

Plně elektrická Dacia Spring je považována za nejlevnější elektromobil, který si můžete ihned koupit. Vůz může zaujmout jedinečným SUV designem v typickém stylu Dacia. S maximálním výkonem 48 kw a kapacitou baterie 26.8 kWh, výrobce slibuje dojezd až 230 km v kombinovaném cyklu WLTP a 305 km v městském provozu dle WLTP. Základní cena, za kterou lze pořídit novou Dacii Spring začíná na 576 400 kč *.

Dacia Spring

Nissan Leaf

Nissan Leaf druhé generace patří mezi první vyráběný elektromobil, a jako první automobil z tohoto seznamu spadá do kategorie vozů třídy C. Samotná výroba Nissan Leaf byla ukončena a momentálně probíhá doprodej skladových vozů, díky tomu lze základní model Visia pořídit díky slevě za 759 000 kč *. Základní verze nabízí kapacitu baterie 39 kWh a výrobce uvádí dojezd 285 km dle WLTP s maximálním výkonem 110 kw.

Nissan Leaf

Hyundai Kona Electric

Jako další vůz se na našem žebříčku umístil nový Hyundai Kona Electric, nástupce první úspěšné generace praktického vozu. Kapacita baterie je 39.2 kWh a výrobce slibuje dojezd 305 km dle cyklu WLTP. Cena základního modelu se slabším 100 kw motorem začíná na 849 990 kč *.

Hyundai Kona Electric

Renault Kangoo E-Tech

Plně elektrická verze modelu Kangoo s názvem E-Tech nabídne baterii o kapacitě 45 kWh. S motorem o výkonu 90 kw dosahuje dojezdu až 285 km dle WLTP. Cena základního modelu začíná na 979 000 kč *.

Renault Kangoo E-Tech

Kia Niro EV

Plně elektrická verze Kia Niro s dovětkem EV s kapacitou akumulátoru 64,8 kWh a výkonem 50 kw nabídne dojezd až 460 km dle WLTP nebo až 604 km v městském provozu. Ceníková cena začíná na částce 1 109 980 kč *.

Kia Niro EV

* Všechny ceny jsou platné ke dni vydání článku.

Mohlo by Vás zajímat

Žemlovka
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Večeře za pár korun: Inspirace na celý pracovní týden, která se hodí

Bolest kolene
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Na oteklé a bolestivé klouby zabere domácí mazání i koupel ze starodávných surovin

Kuchyň
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Rychlý oběd z jednoho pekáče pro ty, kteří nemají času nazbyt. Levné jídlo, ale tolik dobré

zavřít reklamu
×
Reklama